Psycholog - dietetyk

Agnieszka Węgiel

Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości. Psychologia odchudzania to termin wymyślony przeze mnie – zgłębiam tajniki procesów umysłowych, które odpowiadają za efektywność odchudzania lub za ich porażkę. Pracuję na procesach związanych z motywacją, nawykami, przekonaniami, regulacją emocji, wpływem stresu, obrazem ciała, zaburzeniami odżywiania. Wszystko po to, żebyś mogła po pierwsze – zrozumieć siebie, po drugie – nauczyła się żyć świadomie, a po trzecie – schudła trwale i bez diety.
Nieprawidłowe relacje z jedzeniem są przeszkodą na drodze do szczupłej sylwetki, a żeby je przywrócić do stanu, który będzie Ci sprzyjał potrzebujesz dowiedzieć się do czego wykorzystujesz jedzenie.  Nie układam diet – układam relacje z jedzeniem i ze sobą.
Przerobiłam na sobie niejedną dietę, zaliczyłam niejedną porażkę i niejedno jojo, więc wiem przez co przechodzisz walcząc ze sobą każdego dnia. Teraz jedzenie jest moim przyjacielem, podobnie jak uczucie głodu i sytości, a ja jem wszystko to, co naprawdę lubię. Odżywiam swoje ciało i swój umysł.
Ukończyłam Uniwersytet Humanistyczno-społeczny SWPS w Katowicach, stale poszerzam swoją wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności – tak, żeby w relacji terapeutycznej dać przestrzeń do pracy i budowania samoświadomości.
Współpracuję ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie operowani są pacjenci leczeni z powodu otyłości.
Po ukończeniu specjalistycznego programu stypendialnego z zakresu nauk bariatrycznych jako pierwszy specjalista z Polski uzyskałam tytuł Board Certified Bariatric Counselor (CBC) przyznany przez American Association of Bariatric Counsellors (AABC).

Numer telefonu:: 
agnieszka.wegiel@hotmail.com